Aktuálně    O mně    Úvod    Kontakt   

SMSystém

 

Přehled cvičení v Centru Kamenice - více info ZDE.

SMSystém neboli systém spirální stabilizace páteře
Cvičení, které postupně vyvíjel MUDr. Richard Smíšek se svým týmem a dvěma dcerami, také lékařkami. Tento tým a jejich smsystém se zabývá hlavně pacienty s bolestí zad. Podrobné informace o této metodě najdete na stránkách: www.smsystem.cz
Cvičení lze provádět jako prevenci: přetížení nejen vrcholových sportovců, jako kondiční trénink, ale hlavně jako podpůrnou léčbu již u vzniklých komplikací – poruch hybnosti velkých kloubů, bolesti zad, snížení meziobratlových plotének a výhřezy plotének, u skolióz a kyfóz, špatného držení těla a poruch klenby nožní. Absolvovala jsem odborné kurzy Metody Spirální stabilizace a dostala se do vzdělávacího programu MUDr. R. Smíška v jeho soukromém zařízení v Praze 8, Na Úbočí10
Co vám nabízím:

  • Individuální cvičení – 1 osoba, max. 2 osoby, v klidném prostředí tělocvičny v centru Kamenice. Nácvik základních cviků, které se cvičí v pomalém tempu, postupné rozvíjení cviků od jednoduchých ke složitějším variantám v návaznosti na opakování, až se každý cvik dobře naučíte a sladíte s dechem.
  • Spirální stabilizaci – neboli protažení těla vzhůru – tzv. extenzi páteře. Posílení šikmých břišních svalů, kde jiný způsob posilování břišních svalů může být kontraindikován. Možnost korekcí páteře, stabilizaci chůze, zbavování se bolesti velkých kloubů, bolestí zad a uvědomování si špatných stereotypů pohybu s následným přeučením za správné pohybové vzorce.
  • Spirální stabilizaci – prevenci chabého držení těla, možnou kompenzaci skolióz páteře, poruch svalové dysbalance, chybné koordinace chůze a běhu. Regeneraci páteře a velkých kloubů. Aktivní strečink, práci svalových spirál, později v balančních pozicích, kondiční trénink a regeneraci.
  • Na vašem přístupu bude záviset další rozvoj směrem k lepšímu. Za předpokladu opakování cviků doma pomocí speciálních lan, které si zakoupíte, abyste naučené cviky cvičili pravidelně. Dostanete tak své tělo do kondice, budete odstraňovat bolestivá místa a vaše tělo vám začne opět dobře sloužit.
  • Cvičební jednotka trvá cca 50min. Cena speciálního lana: 600,-Kč/1kus
  • Kurz má vždy 10. lekcí.

    Cena kurzu za 10. lekcí/4.000,-Kč/1osoba/ Cena kurzu za 10. lekcí/6.000,-Kč/2osoby

                                                                     

© MaHaj 2016