Aktuálně    O mně    Úvod    Kontakt   

Psychoterapie

 

Psychoterapie je obor, který mě vždy přitahoval. Přála jsem si rozumět mnoha věcem, které se mi v životě přihodily, a kterým ne vždy můžeme rozumět, protože život má svá tajemství. Skrývají se ponejvíce v našich myšlenkách, v naší nevědomé mysli, ale i v zákonitostech, které jsme ještě neobjevili. Zajímá mě tento obor asi také proto, že jsem ve znamení vah a neustále zvažuji, co je a co není dobré. Považuji to za tendenci k přemýšlení, k práci vnitřní, k práci v duchu, která je pro mne přirozená. A pak jsem si všimla, že mi i neznámí lidé často vypráví své příběhy. A to, co je pro ně důležité, je, že jim někdo skutečně naslouchá, že se na ně přitom dívá, že je vidí a nesoudí. Je prostě v tu chvíli s nimi.

I proto jsem se přihlásila na tříleté studium na Psychoterapeutické fakultě v Praze - VIAP - ve školním roce 1998/99 a ve druhém ročníku jsem se přihlásila na sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v komunitní a skupinové terapii - Výcvik v psychosociálních dovednostech", který jsem zdárně ukončila po čtyřech letech v počtu 574 hodin, v systému SUR / zakladatelé Skála, Urban, Rubeš /. V roce 2004 jsem byla absolventkou ročního kurzu „Práce s tělem v psychoterapii" - v počtu 160 hodin u Dr. J. Vodňanské a PhDr.Y. Lucké. Náplní kurzu byly prvky bioenergetiky, biosyntézy, Kum - Nye, relaxace, Pesso - Boyden terapie, stabilizační postupy pro práci v krizi a základní postupy v psychospirituální krizi.
Poslední roky jsem absolvovala I. a II. vstupní seminář v Pesso – Boyden pod vedením partnerské dvojice psychoterapeutů PhDr.Y.Lucké a PhDr.L.Koberleho. Jedná se o psychoterapeutický směr, který mě velmi oslovil především pro své postupy, bezpečný a lidský přístup ke klientovi.
Letošní prázdniny mě čeká III. seminář.

V roce 2002 jsem absolvovala kurz „Modrá alfa" u Ing. P. Velechovského, který mě přivedl jako první k práci s alfa hladinou - mozková činnost od 14 - 7 Hz, kdy mozek přechází do snění, polospánku nebo do intuitivního myšlení, což mi přineslo mnoho dobrých zkušeností. Tato alfa hladina může sloužit k diagnostice, programování, vlastnímu léčení, relaxaci a regeneraci organismu, tréninku paměti apod.

V letech 2003/04 jsem absolvovala dva vzájemně navazující kurzy Hlubinné abreaktivní psychoterapie, pod vedením Ing. A. Dragomireckého. Jeho cílem je pomoci klientovi zbavit se akutních či chronických bolestí, na základě asociativního vybavování si minulosti v přítomnosti bez pomoci hypnózy. Každý rok se snažím pracovat na sobě v letních seminářích.

Poslední tři zmíněné kurzy se vzájemně velmi dobře doplňují.

V současné době (od roku 2012) navštěvuji praktickou sebezkušenostní filozofii „Principy života", která mě zaujala svou jednoduchostí, jasnými pravidly a možností se v sobě lépe zorientovat. Principy života jsou vzdělávacím systémem a originální českou filozofií.

Co vám mohu nabídnout?
Naslouchání, setkání člověka s člověkem, být nablízku a sdílet s vámi, když se budete chtít podělit o svou bolest, strach, úzkost. Pomoci vám vidět problém jinýma očima, z jiného úhlu, pomáhat nacházet řešení, dát podporu vašim novým rozhodnutím. Naučit vás relaxacím,
práci s tělem a dechem, nebo využít psychoterapeutických technik ke zlepšení vaší situace.

 

© MaHaj 2016