Aktuálně    O mně    Úvod    Kontakt    Odkazy   

Školení

 

V roce 2005 jsem pořádala pro společnost Raiffeisen stavební spořitelnu, Koněvova 2747/99, Praha 3, pět seminářů na téma „Zdravý životní styl" pro zaměstnance spořitelny. Poté opakovaně 1x do roka a od roku 2010 se každoročně zúčastňuji na dni zdraví pro zaměstnance spořitelny.
Cílem semináře bylo najít během pracovního dne pár minut pro smysluplné uvolnění těla a ducha, spojení se sebou samým v krátkých koncentracích, např. svalová relaxace - Jakobsen, autogenní trénink - viz. výše.

Vyzkoušeli si dechová cvičení na koncentraci, rychlou regeneraci a vitalizaci. Správné sezení a cvičení na židli sloužící k uvolnění svalových spazmat a rychlému protažení těla a prokrvení končetin a také představení ergonometrické -  pracovní židle. Během dvou dnů trvajícího semináře se jeho účastníci dověděli důležité informace o stresu /eustres a bistres, časový, situační stres apod., co jej vyvolává a co následně způsobuje v těle, atd./. Účastníci si vyzkoušeli modelové situace a techniky, aby si všímali, jak sami v určitých situacích reagují, na co myslí, čím se cítí ohroženi, jak se to projevuje na vlastním těle a svalovém skeletu, co si tělo žádá. Jak účinně tělo i duše relaxuje a regeneruje, nebo zjistili, že se nedokáží uvolnit při relaxačních technikách a práci s tělem a potřebují techniky pravidelně opakovat, aby se uvolnění dostavilo. Učili se naslouchat svému tělu a jeho potřebám, aby po celodenní práci našli tu správnou relaxační techniku pro sebe a mohli tak načerpat energii pro další pracovní nasazení a udržení si nejen pracovního výkonu, ale i dobré nálady, kondice a zdraví. K semináři jsem vytvořila pracovní manuál.

 

© MaHaj 2016